ФОРУМ ІЗ ПРОВІДНИМИ ЕКСПЕРТАМИ У ГАЛУЗІ НЕЙРОБІОЛОГІЇ ТА ПСИХОЛОГІЇ

Ви дізнаєтесь, як інноваційні дослідження перевертають уявлення про сучаcну психологію!

Психічні світи часто описують із допомогою фантасмагоричних образів, демонів, несвідомого і малозрозумілих туманних алегорій. Поп-психологія звертається до релігійних практик, "досвіду предків" і містерій.

У той же час реальними і працюючими психологічними знаннями користуються, і успішно впроваджують їх у вирішення особистих проблем, терапію, бізнес і політику. Поки одні відвідують ворожок і екстрасенсів, інші забезпечують полегшення свого душевного стану і особистісний ріст в психотерапевтичій практиці. Але як відокремити зерна від плевел?

Відповідь на це питання ви отримаєте 23 березня на форумі "Юнг Revision". Запрошуємо на шестигодинне глибоке занурення в сучасні психологічні науки, спростування міфів і застарілих уявлень про них, обговорення досліджень і теорій актуальної світової психології останніх років.
ГОДИН
У вас буде час задати питання та поспілкуватись зі спікерами
СПІКЕРА
Експерти в галузі нейробіології, психології та психоаналізі, філософії
ВАЖЛИВИХ ТЕМ
Ви дізнаєтесь, як інноваційні дослідження
перевертають уявлення про сучасну психологію

ПРОГРАМА ФОРУМУ

10:30 - 11:00, Реєстрація
Час на каву/чай, знайомства
ПЕРСОНА

11:00 - 11:30, Ілля Ягіяєв. Вступ. Наукова і ненаукова психологія
Часто людині, яка зацікавилася психологією, першими до рук потрапляють книги з езотерики, магічного заробляння грошей або твори чергового гуру про все на світі. Психологія, проте - це динамічна й сучасна наука, яка знає більше, ніж будь-коли до цього, і якій є що запропонувати людині у вирішенні власних проблем та розумінні оточуючих.

Зараз знання психології ефективно допомагають у роботі й бізнесі, особистому житті та стосунках, у розумінні соціальних та політичних процесів і управлінні ними. Ви дізнаєтеся про те, чим є психологія сьогодні, і як відрізнити її від банальних та застарілих ідей, що під неї маскуються.
АНІМА

11:30 - 12:00, Сергій Данилов. Людина як біологічний об'єкт
Що є основою нашої психіки: інстинкти, архетипи, драйви? Революція в розумінні структури людської поведінки багато в чому пов'язана з дослідженням поведінки тварин і їх філогенезу. Суперечки про вроджене і набуте, про природу і культуру стали поштовхом до розвитку безлічі напрямків, які вивчають біологію поведінки. Це - етологія і еволюційна психологія, соціобіологія та генетика поведінки. Зараз важко уявити психологію без порівняльного і еволюційного аналізу.

Ми розберемося в питаннях, з яких тепер починається вивчення психіки - що можна вважати видоспецифічним в поведінці людини, детермінованість етапів розвитку, еволюція сексуальності тощо.
12:00 - 12:15, Кава-брейк
12:15 - 12:45, Сергій Данилов. Нейропсихологія
У 1996 році Том Вулф писав, що «смерть фрейдизму можна підсумувати одним-єдиним словом: літій». Досягнення нейробіології завжди здавалися, відмінним способом вирішити проблеми суб'єктивізму психології, але не зважаючи на всі досягнення психофармакології і пояснювальних моделей запитання про взаємодію «духовного» і матеріального або так звана «психофізіологічна проблема» здавалася нерозв'язною. Сучасна нейропсихологія покликана для того, щоб зруйнувати таємницю цієї взаємодії. За останні 30 років ми дізналися про мозок більше, ніж за всю попередню історію людства.

Ми поговоримо про те, що ми знаємо, як мозок створює психіку, про нейрологічні кореляти свідомості, динаміку «миготіння уваги», механізми розпізнавання образів і формування мови.
12:45 - 13:15, Євген Пілецький. Свідомість і несвідоме
Свідомість — "святий Грааль" філософії, теоретичної психології та нейронаук. Від "печери Платона" до функціоналізму та енактивізму — незліченні мислителі намагалися зрозуміти, чому існує "Я", чому ми маємо відчуття, почуття, думки, фантазії, а не є своєрідними автоматами, що чисто механічно фіксують свої стани.

Сучасні дослідники б'ються над питанням, як можна поєднати "таємницю" кваліа з "грубою матерією" мозку, незважаючи на разючі досягнення в біологічних науках. Але ще більше питань ставить "зворотна сторона душі" — несвідоме. Як ми знаємо про те, що принципово не можемо знати? Куди зникають спогади, і що таке інтуїція, чому пам'ять нам бреше, а мозок приймає рішення ще до того, як ми його усвідомимо? Про що думав Юнг, що знають когнітивісти, і куди мандрує лунатик? Хто ж все-таки на коні — несвідоме чи свідомість?
13:15 - 14:00, Перерва
ТІНЬ

14:00 - 14:30, Спартак Суббота. Психопатологія
Протягом життя ми часто задаємося питанням про те, що є норма, а що є відхилення. Як часто ми приписуємо різного роду розлади і хвороби людям, які не є такими і як часто ми приймаємо за норму явні патології? З плином часу оцінка норми і патології змінюється, а тому актуально шукати відповіді на запитання, що є патологією і які поширені розлади сьогодні спостерігаються в світі.

Ви дізнаєтеся про те, де межа між нормою і патологією, які види патології є і чи можливо повернутися від патології до здоров'я.
14:30 - 15:00, Спартак Суббота. Терапія
Проблеми психічного здоров'я виходять на перший план по поширеності і пропущеним годинам роботи / навчання у зв'язку з інвалідністю. Існує безліч підходів для роботи над психічною недугою і далеко не всі вони є однаково корисними. Наука не стоїть на місці, а тому у нас є можливість зробити більш точну оцінку якості підходів і зрозуміти, до якого фахівця з якою проблемою звертатися.

Ви дізнаєтесь про емпірично доведені підходи в лікуванні психічних захворювань і розладів, про методи корекції та профілактики в різних терапевтичних підходах.
15:00 - 15:15. Перерва
САМІСТЬ

15:15- 15:45, Євген Пілецький. Феноменологія в психотерапії
Сучасна постгуманістична фантастика змальовує психіатрію й психотерапію майбутнього як віддалення від розмовних або тілесних практик та перехід на лікування препаратами або втручанням у мозок. Дійсно, треба зазначити, що фармакотерапія або електростимуляція (при скроньовій епілепсії) — стали проривом у лікуванні психічних розладів, і ми очікуємо нових відкриттів на цьому поприщі. Але дослідження також показали, що не менш ефективно працювати можна і з "софтом" — так КПТ, схема-терапія, емоційно-фокусована терапія й деякі інші показали не гіршу результативність у покращенні стану пацієнтів.

Попри бурхливий розквіт нейронаук, ми нажаль поки не можемо повноцінно пов'язати стани людини з конкретними сюжетами їхніх переживань або точно визначити розлад. І тут стає у нагоді феноменологія — опис стану, почуттів, думок (або брехні) пацієнта з одного боку, а з іншого — розуміння спеціаліста, його навички диференційної діагностики, емпатії й інтуїції. Феноменологія будує особливий світ взаємодії, наповнює його страхами та відкриттями, відчиняє "двері" невротичних "підвалів" і, найголовніше, дає базу для трансформації, свідомого підходу до особистості та ефективної адаптації.
15:45 - 16:30, Ілля Ягіяєв. "Я" в суспільстві, суспільство у мені
Психології цікаві не лише процеси у мозку людини, а й те, що відбувається "між мізками" різних людей. Ми живемо у конкретній спільноті: рішення, які ми приймаємо, спираються на суспільні уявлення й норми більше, ніж ми готові визнати. Сама ідея унікальної особистості є результатом змін у мисленні суспільства в цілому. Там, де людина є насамперед частиною соціуму, а не індивідуальністю, щастя, пам'ять, емоції сприймаються і функціонують по-іншому. Ми живемо й у конкретному часі і місці: культурні відмінності формують психіку і мозок так, що ми сильно дивуємося, коли стикаємося з чужими уявленнями про світ.

Ми розкажемо про те, як сучасні психологи бачать зв'язок суспільства і культури з душевним життям окремої людини.
16:30 - 17:00. Обговорення
Час на запитання спікерам
Місце проведення: ПеремогаSpace (бул. Тараса Шевченка, 62, Київ)
Дата та час: 23 березня (10:30-17:00)
Експерт в галузі нейронаук, нейрофізіолог
Психолог
Сергій Данилов
Євген Пілецький
Наші спікери
Засновник та СЕО компанії Beehiveor, кандидат біологічних наук.
Фахівець в галузі фізіології головного мозку, психофізіології та біології поведінки.
Кандидат філософських наук, когнітивний психолог.
Займається філософією і психологією свідомості, фахівець з міфології.
Ілля Ягіяєв
Кандидат психологічних наук, магістр філософії
Кандидат психологічних наук, магістр філософії, асистент кафедри загальної психології факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Лікар-психіатр, психотерапевт
Спартак Суббота
Кандидат психологічних наук, PhD
Інтерн британської програми КПТ при УКУ,
магістр-психоаналітик університету Софія-Антиполіс м.Ніцца.
Хочу відвідати цей форум!
Вартість форуму:

1 квиток - 1000 грн
2 і більше квитків - по 900 за кожен

Для студентів стаціонару є додаткова знижка - діє тільки при оплаті на місці!
* Оплата можлива з карт Visa, Mastercard або готівкою на місці за попередньою домовленістю - 0(73) 436-05-89

Реєстрація на форум сучасної психології "Jung revision"

Кількість квитків
Я студент стаціонару і хочу знижку :)
Ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності та договором оферти

ВАЖЛИВО! Ми повертаємо сплачені кошти при відміні участі у випадку попередження
за 24 години до початку івенту
Зв'яжіться з нами:
+380 (73) 436-05-89
info@beehiveor.com
Місце проведення івента:
ПеремогаSpace, бульв. Шевченка 62, Київ (4-й поверх на ліфті)