Всесвітній день психічного здоров'я визначають задля підвищення обізнаності про ментальні проблеми та мобілізації зусиль для їх вирішення. Одним із викликів сучасності є збереження психічного здоров'я на робочому місці.
Саме людський ресурс має бути головною цінністю компаній. А цінності, зрозуміло, потрібно плекати та берегти. Тим паче, що сучасний світ переживає новий цивілізаційний виклик, епідемію 21-століття – зниження якості психічного здоров'я. Так, 35-45% випадків невиходів на роботу пов'язані з проблемами психічного здоров'я.
Не даремно "Mental Health at Work" стала однією із ключових тем, що обговорювались на World Economic Forum 2019 в Давосі. Масштаби проблеми настільки значні, що у 2030 році на її подолання світова економіка, за прогнозами спеціалістів, витратить 16 трильйонів доларів!!!!
На жаль, система охорони здоров'я ще не відреагувала як слід на виклики погіршення Mental Health. Складність в профілактиці та лікуванні психічних розладів спричинена і …..людською природою. У більшості випадків ми боїмося визнати перед іншими наявність психічних проблем, боячись дискримінації, насмішок, втрати робочого місця та, в решті решт, через почуття сорому.
Однак, є і добра новина. Сучасні знання про біологію людини, її нейро- і психофізіологію дають можливість ефективної профілактики психічних розладів. Один із них – догляд за власним Mental Health. Інший – належна організація умов праці.
На зустрічі ми обговоримо не лише проблему Mental Health як таку, але і розглянемо кілька дієвих способів підтримки психічного здоров'я: