Блог

Що таке нейромаркетинг?

Часто слово "нейромаркетинг" породжує великі дискусії, тому що люди трактують його по різному. Дехто думає, що це "наука" про кольори стін у ресторанах та про аромати кавуна задля підвищення продажів, а дехто — що це надтехнологічно та взагалі недосяжно для середнього або малого бізнесу. На лекції Сергія Данилова, яку ми проводили у вересні, стало зрозумілим, що нашій аудиторії ця тема дуже цікава, але поки не до кінця зрозуміла.

Тому давайте розберемось у цьому не до кінця зрозумілому, на перший погляд, понятті!


Нейромаркетинг — галузь на межі науки, технологій та маркетингових досліджень, яка допомагає зрозуміти глибинні механізми сприйняття (будь-чого: дизайну, сайту, реклами, самого продукту тощо) та побудувати на їх основі міцні відносини із покупцями.


Чому ж люди так по різному сприймають нейромаркетинг?

А все тому, що для нейромаркетингових досліджень можна використовувати як soft- так і hard-методи досліджень.


До перших можна віднести класичні методи соціології (наприклад, фокус-групи та опитування), еволюційну психологію, когнітивні викривлення та етологію (науку про поведінку).


А ось hard-нейромаркетинг — це вже технологічна галузь, адже тут результати базуються на більш точних методах з використанням нейротехнологій (ай-трекери, ЕЕГ, прилади для зняття біометричних показників — ЕКГ, HVR, face-reсognition тощо), які дають високий відсоток прогнозованості кінцевого результату, ніж використання виключно soft-методів.


Але головна цінність для бізнесу криється якраз у вдалому поєднанні всіх цих методів для вирішення конкретної проблеми чи задачі.


Саме за таким комплексним підходом майбутнє сфери маркетингу та діджитал! Тому за проханням наших підписників та учасників лекцій ми будемо регулярно знайомити вас зі світом нейромакретингу. Тому до нових зустрічей :)