Modern Brain 0.1
ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО
ХАКІНГ МОЗКУ
21.07, 19:00
free online

Освічені люди завжди вигідно вирізнятимуться перед конкурентами.
7, 14 та 21 липня онлайн-лекції циклу "Moderm Brain 0.1" додадуть до вашої переваги кілька «гранітних камінців».

І не думайте, що дана інформація буде корисною лише науковцям в дослідницьких лабораторіях. Завдяки їй ви зможете приймати рішення, що матимуть бажаний і прогнозований результат.

Зможете зменшити небажаний вплив на вас навколишнього середовища.
Ви зможете легко, без надзвичайних зусиль ефективно збільшити можливості свого мозку. Якщо, звісно, бажаєте якнайдовше залишатись при здоровому глузді.

Саме ці знання додадуть аргументів вашій виваженій позиції щодо багатообіцяючих пропозицій хакнути свій мозок.
Ми говорили, що
УЧАСТЬ В ЛЕКЦІЯХ ЦИКЛУ БЕЗКОШТОВНА?
Дякуємо нашим друзям за сприяння! :)
Для тих, хто:
Критично думає
Шукає доступну та фахово обґрунтовану інформацію в темах, що потребують спеціальних знань
Вважає, що знання – сила, і хоче уміти нею користуватись
Хоче знати, як розширити свої можливості
Працює з людьми
Хоче приймати рішення, що грунтуються на знаннях, а не на спекуляціях
Цікавиться науками про людину
Лекції циклу "Modern Brain 0.1"
Записи лекцій доступні після реєстрації
до 4 серпня 2020
Запис лекції від 07.07.20. Як запобігти раннім дегенеративним змінам мозку. Вікторія Кравченко
Завдяки стрімкому розвитку медицини, технологій та соціально-економічного прогресу тривалість життя людей в розвинених країнах суттєво подовжилася. Тепер, досягнувши 60-річного віку, люди все частіше думають не про пенсію та спілкування з своїм сімейним лікарем, а відкривають нові небачені горизонти, опановують нові види діяльності, розширюють коло спілкування, користуючись соціальними мережами.
Адже попереду велика частина життя, коли діти вже самостійні, основні статки зароблені - і прожити його треба так, щоби онуки захоплено слідкували за пересуванням бабусі по геотегам в своєму інстаграмі.

На жаль, перспективу прожити повноцінне якісне життя сучасним енергійним пенсіонерам можуть зіпсувати нейродегенеративні захворювання, які розвиваються у поважному віці значно частіше, ніж в молодому. Наприклад, сумнозвісна хвороба Альцгеймера, що є найбільш поширеною причиною розвитку деменції, вражає до 10% осіб 65-річного віку і до 40% 85-річних.

Такі захворювання завдають великої шкоди як самим хворим, так і їх близькому оточенню, характеризуються прогресивним погіршенням пам'яті та інших когнітивних функцій, в тому числі можливості жити незалежно від доглядальників.

Чи можна якось попередити цю шкоду та знизити ризики?

Ця лекція про те, як допомогти нашому мозку довше протистояти віковим порушенням.
Що стоїть за терміном "когнітивний резерв"?
Ви дізнаєтесь про пасивні та активні резерви нашого мозку, від чого вони залежать.
Поговоримо про те, як оцінити когнітивний резерв мозку людини та розглянемо доказову базу основних факторів його збільшення, зокрема про роль:

  • Виховання в збагаченому середовищі.
  • Освіти та білінгвалізму.
  • Різновидів дозвілля.
  • Фізичної активності.

Дізнавшись про вплив зазначених видів активності на роботу мозку ви будете усвідомлено піклуватись про своє ментальне здоров'я на радість собі в майбутньому та вашим онукам.

Де: онлайн
Коли: 07.07.20, 19:00
Вартість: безкоштовно
Запис лекції від 14.07.20. Стратегії зниження шкоди стресів. Віктор Комаренко
Здавалось би, що нового питливий розум сучасної, активної людини може дізнатись про стрес? Десятки форумів, публічних лекцій, вебінарів, навчальних курсів – і вони не втрачають своєї актуальності. Чому так?
Можливо, через те, що саме стрес-реакція є драйвером змін у нашому особистому, професійному, соціальному житті. Немає стресу – немає розвитку, відсутня мотивація, маєш нудне життя.

А, можливо, тому що ми регулярно опиняємось в ситуаціях, які несуть реальні чи ймовірні загрози. Зможеш швидко та точно визначити основні небезпеки стресору – ефективно адаптуєшся, збережеш здоров'я і ресурси. Не зможеш обрати належну форму взаємодії із стресором - отримаєш неадекватну ситуації поведінку.

На першу думку, ми знаємо все про стрес. Тоді не зрозуміло, чому далеко не всі легко переживають, наприклад, ті обставини, що спричинили економічна криза та пандемія COVID-19. ВСІ ж намагаються!

То від чого залежить ефективність протидії стресорам? Як впливають на успішність адаптації природа стресору, особистісні психофізіологічні характеристики, контекст, соціальне середовище?

На ці питання спробуємо відповісти, коли обговорюватимемо наступне:
  1. Які бувають шляхи подолання стресу?
  2. Копінг та індивідуальні властивості нервової системи: чи існують «улюблені» стратегії адаптації?
  3. Особливості копінгу у дітей.
  4. Успішність навчання залежить від способу взаємодії із стресором.
  5. Як ви розмовляєте із собою подумки?
  6. Чому зазвичай ефективні копінг-стратегії можуть втрачати свою результативність?
  7. Статеві відмінності взаємодії із стресорами.
  8. Реактивне та проактивне подолання стресу.
  9. Гнучкість вибору стратегії поведінки – запорука результативності пристосування до нових умов.
Де: онлайн
Коли: 14.07.20, 19:00
Вартість: безкоштовно
Запис лекції від 21.07.20. Що варто знати про хакінг мозку. Сергій Данилов
Можливо, ви дивилися фільм «Газонокосильник» або читали класику фантастики «Квіти для Елджерона» і безліч схожих історій, в яких йдеться про те, як за допомогою технологій досягти інтелектуальної переваги.
Інтерес до таких розповідей і фільмів пов'язаний з тим, що ми всі мріємо про надздібності і думаємо про те, як забратися все вище в саморозвитку. Про це ж мріють багато вчених і ентузіасти дослідники, які називають свою область досліджень нейрохакінг.

Такі дослідження породжують масу питань від етики і ризиків - якщо ви пам'ятаєте в кіно зазвичай стимуляція здібностей зазвичай має свою темну сторону - до ненадійності шарлатанів і плацебо ефектів.

Тому на лекції поговоримо про перспективні дослідженнях і їх ризики. Від Нейролінка Ілона Маска до мікродозінга ЛСД.
І про реально існуючі і доступні способи поліпшення психофізіологічних функцій і когнітивних здібностей. Від медитації і дихальних технік до вестибулярних тренувань.

Поговоримо про можливості біохімічних, фізичних і поведінкових способів посилення мозку і можливі побічні ефекти.
І найголовніше, постараємося знайти рецепт того, як раціонально оцінювати нові технології, багато з яких обіцяють диво, але поки більшість з них «чудодійні» тільки в лапках ...

Де: онлайн
Коли: 21.07.20, 19:00
Вартість: безкоштовно
Наші спікери
Вікторія Кравченко
Експерт в галузі нейронаук
Доцент кафедри фізіології людини і тварин ННЦ «Інститут біології» КНУ ім. Т. Шевченка, кандидат біологічних наук, почесний спікер Beehiveor, член Федерації європейських товариств нейронаук (FENS), член Українського фізіологічного товариства і товариства нейронаук України, популяризатор науки.
Віктор Комаренко
Експерт в галузі нейронаук
Співзасновник Beehiveor Academy and R&D Labs, кандидат біологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, член Українського фізіологічного товариства і Українського товариства нейронаук, член Федерації європейських товариств нейронаук (FENS), популяризатор науки.
Сергій Данилов
Експерт в галузі нейронаук
CEO Beehiveor Academy and R&D Labs, кандидат біологічних наук, доцент КНУ ім. Т. Шевченка, активний популяризатор науки в Україні.

Сфери наукових інтересів: нейрофізіологія, нейропсихологія, біологія поведінки, еволюційна психологія, прийняття рішень.

Реєстрація на лекції циклу
"Modern Brain 0.1"

Реєструючись Ви погоджуєтеся з політикою конфідеційності та договором оферти

Участь в онлайн-лекціях циклу "Modern Brain 0.1" безкоштовна.